Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Informacje ogólne

Teatr Lalka zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletyn Informacji Publicznej Teatru Lalka.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny.

Nazwa podmiotu zewnętrznego

MINISTERSTWO FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Urszula Gospodarczyk, ugospodarczyk@teatralka.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 226204960. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, nastąpi najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Sposób dojazdu, wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców Budynek znajduje się na pl. Defilad (Pałac Kultury i Nauki). Dojścia piesze są od ulic Świętokrzyskiej, Marszałkowskiej, Emilii Plater. Przejścia dla pieszych od ul. Marszałkowskiej są podziemne. Na wysokości ul. Złotej brak windy. Przy rondzie ONZ przejścia podziemnie z windami. Chodnik dla pieszych nie ma wydzielonego pasa dla rowerzystów. Na trasie dojścia do budynku chodnikami od ul. Marszałkowskiej występują schody oraz podjazdy dla wózków i osób niepełnosprawnych. Najbliższa stacja PKP Dworzec Warszawa Śródmieście (550m) oraz Warszawa Centralna znajduje się w odległości ok. 600 m. Dojście na perony jest możliwe za pomocą schodów stałych, ruchomych i windy. Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości 450 m: Centrum ( kierunek: Torwar - oś Górczewska: nr 109 , Gocław – Dw. Centralny: nr 117, Mariensztat – Nowe Włochy: nr 127, pl. Piłsudskiego – Szczęśliwice: nr 128, Sadyba – Dw. Centralny: nr 131, Witolin – Reduta: nr 158, pl. Piłsudskiego – Lotnisko Chopina: nr 175, Stegny – Dw. Centralny: nr 501, Gocław – Dw. Centralny: nr 507, Powsin – Centrum: nr 519, Falenica – Szczęśliwice: nr 521, Branickiego – Dw. Centralny: nr 522. Analogicznie w drugim kierunku. Najbliższe przystanki tramwajowe w odległości 450 m: Centrum (kierunek: Żerań wschodni-Wyścigi nr 4, Marymont Potok – Al. Krakowska nr 15, Żerań FSO – Służewiec nr 18, Nowe Bemowo – Wyścigi nr 35, Metro Marymont – Pl. Narutowicza nr 36, Kawęczyńska – Al. Krakowska nr 7, Gocławek – Al. Krakowska nr 9, Wiatraczna – Piaski nr 22, Gocławek – Nowe Bemowo nr 24, Annopol – Banacha nr 25 Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na ogólnodostępnym parkingu PKiN od strony ul. Świętokrzyskiej przy schodach i windzie dla osób z niepełnosprawnościami. Najbliższy postój taksówek jest na ul. Emilii Plater oraz na ul. Marszałkowskiej przy Rotundzie oraz na Dw. Centralnym. Strona internetowa dostosowana do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących zgodnie z wytycznymi WCAG 2.0. www.teatrlalka.pl. Do wejścia do budynku prowadzą schody i podnośnik pionowy (winda dla osób z niepełnosprawnością). Na windzie jest system przyzywowy. Dla publiczności dostępna jest 1 kondygnacja. W obiekcie znajduje się punk kasowy, portiernia oraz położone na przeciwko siebie szatnie. W dalszej części dostępnej dla widzów znajduje się Sala Widowiskowa, toalety oraz kawiarnia- księgarnia. Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na po lewej stronie od wejścia na Salę Widowiskową. Drzwi do toalety pozbawione są samozamykacza . W toalecie jest przestrzeń manewrowa, brak jest przestrzeni do transferu bocznego. Na Sali Widowiskowej wyznaczone są miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz zainstalowana jest pętla indukcyjna. Brak tłumacza PJM. W budynku brak jest pokoju dla matki z dzieckiem.

Metryka

Rejestr zmian

Rozwiń